Pracownia Mikroskopii Elektronowej i Konfokalnej

Kierownik: dr Janusz Niedojadło (adiunkt), tel. (56) 6112632, 6114454, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pracownik: mgr Michał Świdziński (technik)

Nowe kursy naukowe:

Rezerwacja mikroskopów

W pracowni realizowanych jest szereg projektów badawczych prowadzonych nie tylko na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska, ale także innych wydziałach UMK i polskich uczelniach z użyciem mikroskopu elektronowego, konfokalnego i fluorescencyjnego. Pracowanie wykonuje także prace zlecone dotyczące analizy próbek biologicznych oraz chemicznych z zastosowaniem mikroskopii świetlnej w tym konfokalnej i elektronowej.

Aparatura dostępna w pracowni:

• mikroskop elektronowy Joel 1010 z kamerą MegaView II,
  • mikroskop konfokalny Nikon ECLIPSE T300 z laserami argonowo-jonowym i helowo-neonowym,
  • ultramikrotom LEICA Ultracut UCT.

Zrealizowano w oparciu o Joomla! Opiekun strony: dr Edmund Kartanas