Fascynujący Dzień Roślin 2021

Szanowni Państwo,

W dniu 20 maja 2021 (czwartek) na Wydziale NBiW została zaplanowana szósta edycja międzynarodowej akcji „Fascynujący Dzień Roślin’’ 2021 ), odbywająca się na całym świecie pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (European Plant Science Organisation - EPSO).

Z uwagi na pandemię COVID-19 – choroby wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 będziemy świętować ją wirtualnie. Każda zgłoszona inicjatywa będzie widziana na polskiej http://www.plantday.com.pl/idea.php oraz stronie internetowej Wydziału NBiW UMK w Toruniu oraz światowej https://plantday18may.org stronie FoPD.
Podzielmy się wiedzą o roślinach. Planowany jest konkurs fotograficzny ,,Roślinne piękności moim okiem’’ w którym też możecie uczestniczyć (regulamin w załączniku) oraz cykl  prezentacji poświęcony – Rośliny w badaniach naukowych studentów Wydziału NBiW UMK w Toruniu (wzór prezentacji w załączniku – maksymalnie 8 stron), oraz cykl  wykładów synchronicznych (harmonogram word  PDF)

Zachęcam do udziału w tej akcji popularyzatorskiej. Wielu z studentów wykonuje prace magisterskie/ licencjackie/ zespołowe projekty badawcze na roślinach i mogą przedstawić swoje osiągnięcia w formie prezentacji, która w formie pdf zostanie zamieszczona na strach internetowych w ramach międzynarodowej akcji „Fascynujący Dzień Roślin’’ 2021

Prodziekan prof. A. Szmidt-Jaworską jak co roku ogłosi niebawem konkurs na najlepszą pracę licencjacką czy magisterską i tak przygotowaną  prezentację będzie student mógł także wykorzystać przystępując do tego konkursu.

Proszę o rozpropagowanie tej idei wśród studentów oraz opiekunów i promotorów prac licencjackich/magisterskich/doktorskich oraz zespołowych projektów badawczych w ramach projektu POWER na diagnostyce molekularnej  a także opiekunów kół naukowych.

Zgłoszenia przyjmuję do  7.05.2021  na adres jwisniew@umk.pl (studenci mają 2 tygodnie).

Pozdrawiam serdecznie
dr hab. Justyna Wiśniewska, prof. UMK