Współpraca z University of Northten British Columbia, Kanada

Zakład Biofizyki od kilku lat prowadzi współpracę z University of Northern British Columbia w Prince George - Kanada

Efektem są wspólne publikacje.W roku 2018 zostaliśmy zaproszeni do udziału w projekcie "Aski Keskentamowin, traditional knowledge, narratives and transmission lines in Gillam, Manitoba" - E2016.0215.015.00 kierowanym przez Dr Agnes Pawlowska  - Mainville. Projekt dotyczy oddziaływania na środowisko i życie miejscowej ludności indiańskiej elektrowni wodnych oraz elektrycznych linii przesyłowych w Północnej Manitobie, w pobliżu miejscowości Gillam. W tym temacie przygotowywana jest kolejna wspólna publikacja a dane do niej pochodzą z własnych obserwacji oraz wywiadów przeprowadzonych z indiańską ludnością lokalną w lipcu tego roku. Przygotowywane jest podpisanie umowy o współpracy między UMK i UNBC oraz umowa w ramach Erasmus.