Kontaktul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-25-05
fax: +48 56 611-47-72
e-mail: dwbios@umk.pl

Grad nagród i medali dla wynalazków z UMK

obrazek: fot.Nadesłane]
fot. Nadesłane

Aż pięć medali zdobyły wynalazki naukowców z UMK podczas Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2019 w Katowicach. Uniwersytet Mikołaja Kopernika został także wyróżniony przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego nagrodą za szczególną aktywność w zakresie promocji polskiej nauki na arenie międzynarodowej w 2018 roku.

Jeden z medali dla naukowców z naszego wydziału:

  • złoty medal otrzymał wynalazek pn. "Sposób otrzymywania preparatu biologicznego pochodzenia grzybicznego przyspieszający degradację tworzyw polimerowych oraz preparat biologiczny" (P.427073) zespołu naukowców z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska oraz Wydziału Chemii UMK pod kierunkiem dr hab. Grażyny Dąbrowskiej (w skład zespołu wchodzą: mgr Zuzanna Znajewska, dr hab. Ewa Olewnik-Kruszkowska i dr Grażyna Szczepańska);

Aktywność UMK w zakresie promocji polskiej nauki na arenie międzynarodowej została zauważona i doceniona przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które przyznało Uniwersytetowi specjalną nagrodę. Uczelnia zaprezentowała w zeszłym roku aż 7 wynalazków na 12 imprezach wystawienniczych.

Gratulujemy!

pozostałe wiadomości