Umowa między UMK i UNBC

Podpisanie umowy między UMK i UNBC, Prince George, Kanada

W czerwcu 2019 UMK podpisało umowę o współpracy z University of Northern British Columbia w Prince George – Kanada. Inicjatorem nadania oficjalnej formy współpracy był nasz Wydział. Katedra Fizjologii Zwierząt i Neurobiologii od kilku lat współpracuje z Wydziałem First Nation Studies w zakresie zagadnień związanych z ochroną naturalnego środowiska, szczególne oddziaływania pola elektromagnetycznego na środowisko i człowieka. Koordynatorami umowy są: z naszej strony prof. dr hab. Maria Stankiewicz, ze strony UNBC Leonel Roldan-Flores oraz dr Agnes Pawlowska - Mainville. Podęte zostały działania w celu uzyskania finansowania na wymianę pracowników i studentów w ramach Programu Erasmus. W zeszłym tygodniu gościliśmy na naszym Wydziale Pana Bjorna Petersena (Manager of International Education) na UNBC. W czasie spotkania omawiane były kierunki dalszej współpracy.