Kontakt ul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-25-05
fax: +48 56 611-47-72
e-mail: dwbios@umk.pl

Fascynujący Dzień Roślin – 2017

W piątek 19 maja 2017 r. odbyła się na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UMK w Toruniu międzynarodowa impreza popularno-naukową ,,Fascynujący Dzień Roślin??, która organizowana była już po raz czwarty jednocześnie na wielu uniwersytetach i instytucjach w Polsce i na całym świecie pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (EPSO). Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Piotr Całbecki zgodził się już po raz trzeci objąć honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem.

Zajęcia zaproponowane w ramach ,,Fascynującego Dnia Roślin?? wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów i nauczycieli. Wykładów wysłuchało około 258 osób, zaś w 12 różnych zajęciach dla klas VI-VI uczestniczyło 171 uczniów, a w 14 różnych zajęciach dla gimnazjum/liceum – 182 uczniów z Torunia i Aleksandrowa Kujawskiego.

W imieniu Kolegium Dziekańskiego i swoim pragnę serdecznie podziękować tym, którzy poświęcili czas w przygotowanie oraz przeprowadzenie zajęć po to, aby popularyzować wiedzę o otaczającej nas przyrodzie oraz brać aktywny udział w promocji naszego Wydziału. Szczególne podziękowania składam studentom Kół Naukowych i ich opiekunom za zaangażowanie zarówno w przeprowadzeniu wykładów jak i zajęć. Ponadto Studenckie Koło Naukowe Biotechnologia Thoruniensis oraz Fundacja Akademia Biologii i Ochrony Środowiska przygotowały konkurs plastyczny ,,Niesamowite Rośliny Mutanty?? oraz quizy dla uczniów, które cieszyły się ogromną popularnością. Dodatkowo pracownicy Ogrodu Zoobotanicznego  w Toruniu (partner, z którym Wydziału BiOŚ współpracuje) wzięli udział w imprezie i pokazali drapieżne i egzotyczne rośliny.

Koleżankom i Kolegom z Zespołu Organizacyjnego dziękuję za podjęty trud i pomoc w logistycznym przygotowaniu tego wydarzenia, a nauczycielom i uczniom, którzy odwiedzili nas tego dnia dziękuję za pozytywne opinie i zapraszam za 2 lata.

dr hab. Justyna Wiśniewska
Koordynator ,,Fascynującego Dnia Roślin?? na Wydziale BiOŚ UMK

Członkowie zespołu organizacyjnego ,,Fascynującego Dnia Roślin?? na Wydziale BiOŚ UMK: dr Marlena Zielińska, dr Dariusz Kamiński, dr Magdalena Nocny, mgr Paweł Zieliński

Galeria zdjęć:

Fascynujący Dzień Roślin Fascynujący Dzień Roślin Fascynujący Dzień Roślin Fascynujący Dzień Roślin Fascynujący Dzień Roślin Fascynujący Dzień Roślin Fascynujący Dzień Roślin Fascynujący Dzień Roślin Fascynujący Dzień Roślin Fascynujący Dzień Roślin Fascynujący Dzień Roślin Fascynujący Dzień Roślin Fascynujący Dzień Roślin Fascynujący Dzień Roślin Fascynujący Dzień Roślin Fascynujący Dzień Roślin Fascynujący Dzień Roślin Fascynujący Dzień Roślin Fascynujący Dzień Roślin Fascynujący Dzień Roślin Fascynujący Dzień Roślin Fascynujący Dzień Roślin Fascynujący Dzień Roślin