ul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-25-05
fax: +48 56 611-47-72
e-mail: dwbios@umk.pl

Ostatnie spotkanie młodzieży w ramach Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

W ostatnich zajęciach, kończących realizację projektu Nauka na wyciągnięcie ręki finansowanego przez MNiSW w ramach programu Uniwersytet Młodego Odkrywcy, uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum w Głuchowie. Wykład Komórka ? podstawowa jednostka życia wygłosiła dr Katarzyna Niedojadło.

Ponadto, uczniowie odkrywali tajemnice świata komórek na warsztatach prowadzonych przez dr hab. Krzysztofa Jaworskiego (Tajemnice komórek roślinnych w obiektywie mikroskopu) oraz dr Katarzynę Niedojadło (Jedność i różnorodność w świecie komórek). Na zajęciach dr hab. Aliny Trejgell młodzież dowiedziała się Jak wyhodować roślinę w probówce? i mogła sama założyć kulturę in vitro fikusa w probówce, którą zabrała do domu. Czy i jak wpływa zasolenie na kiełkowanie różnych nasion, uczniowie dowiedzieli się na ćwiczeniach dr hab. Agnieszki Piernik p.t. Rośliny w środowisku.

Celem realizowanego projektu, którego koordynatorem jest dr hab. Justyna Wiśniewska i dr Marlena Zielińska, jest popularyzacja nauki z wybranych dziedzin biologii: fizjologii roślin, ekologii, biologii komórki, biologii molekularnej i biotechnologii oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów, rozwijanie ich zainteresowań biologicznych. Uczestnicy mieli  możliwość bezpośredniego kontaktu z naukowcami oraz prowadzenia obserwacji i wykonania szeregu doświadczeń w laboratoriach naszego Wydziału. Zarówno młodzież, jak i opiekunowie wysoko ocenili zajęcia i już zgłosili chęć   udziału w kolejnym takim projekcie.

Galeria zdjęć:

UMO UMO UMO UMO UMO UMO UMO UMO UMO UMO