ul. Lwowska 1, 87-100 Toruń

Bacto-Tech Sp. z o.o.

Data powołania spółki: 30.03.2015 r.

Bacto-Tech jest firmą, która powstała z inicjatywy naukowców z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, mających ponad dwadzieścia lat doświadczeni a w mikrobiologii środowiskowej. Bacto-Tech zajmuje się tworzeniem naturalnych rozwiązań na potrzeby rolnictwa, ogrodnictwa, przemysłu, instytucji ochrony środowiska i gospodarki komunalnej oraz gospodarstw domowych. Pierwszy produkt to naturalny środek wspierający uprawy. Jego celem jest rozkład materii organicznej w glebie, czyli resztek zalegających w ziemi po żniwach, poplonie i oborniku. Dzięki temu następuje szybsza i pełniejsza mineralizacja gleby, co przekłada się na wzbogacenie jej o składniki naturalne. W efekcie otrzymujemy większe plony o wyższej jakości płodów. Drugi produkt to biokomposter działający w myśl powiedzenia czas to pieniądz. Oznacza to, że znacznie przyspieszają proces kompostowania, co umożliwia kompostowanie dużo większej ilości materiału, w czasie dużo krótszym niż czas wymagany przez inne środki tego typu. Oprócz oszczędności czasu i pieniędzy, wyspecjalizowane mikroorganizmy czynią powstający kompost cennym i bezpiecznym środkiem dla upraw roślinnych, skutkując zdrowym i obfitym plonem, chronionym przed grzybami pleśniowymi oraz bakteriami takimi jak salmonella.

Więcej informacji pod http://www.bacto-tech.pl/. e-mail: bacto.tech@gmail.com