Studenckie Koło Naukowe Biologów UMK otrzymało 2 granty w II edycji programu: "Studenckie koła naukowe tworzą innowacje"

Logo SKNB UMK

Z radością informujemy, że Studenckie Koło Naukowe Biologów UMK otrzymało 2 granty w II edycji programu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Studenckie koła naukowe tworzą innowacje":

Sekcja Hydrobiologii i Ichtiologii (zespół głównych wykonawców: mgr Daniel Szarmach [kierownik projektu], mgr Kamil Wiśniewski, mgr Zuzanna Plichta, mgr Mateusz Augustyniak, Katarzyna Lichocka, Sebastian Terebiński; opiekun grantu: dr hab. Małgorzata Poznańska-Kakareko, prof. UMK): Wpływ inwazyjnych małży z rodzaju Corbicula na rodzime europejskie małże z rodziny Unionidae (umowa nr SKN/SP/535748/2022, uzyskane środki: 69 860,00 zł)

Sekcja Parazytologiczna (zespół głównych wykonawców: Kinga Lesiak, Monika Lewalska i Łukasz Migdalski; opiekun grantu: dr Anna Stanicka): Pionierskie badania Azygiidae (Trematoda: Digenea) w centralnej Europie (umowa nr SKN/SP/536076/2022, uzyskane środki: 57 830,00)

Zapraszamy zainteresowanych Studentów do udziału w naszych projektach!

Dofinansowano przez Ministra Edukacji i Nauki ze środków z budżetu państwa w ramach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.

Kontakt:

mgr Daniel Szarmach szarmach.daniel@doktorant.umk.pl