Życzenia świąteczne

Pełnych spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu sukcesów w Nowym Roku
życzy prof. dr hab. Werner Ulrich
Dziekan Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska

Noc Biologów

W piątek 12 stycznia 2018 roku na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UMK odbędzie się VII ogólnopolska edycja Nocy Biologów. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież oraz całe rodziny na szereg interesujących wykładów, warsztatów, pokazów, gier i konkursów przygotowanych przez Pracowników, Doktorantów, Studentów, Koła Naukowe Wydziału, Fundację Akademia Biologii i Ochrony Środowiska oraz jednostki partnerskie: Ogród Zoobotaniczny i Pracownię Genetyki Nowotworów Sp. z o. o.

Wystawa Fotograficzna

GRATULACJE!

Zajęcia w ogrodzie

Zajęcia edukacyjne dla młodzieży

POWER

Sukces!

Podnoszenie kompetencji u prawie 200 studentów Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK w obszarach kluczowych dla gospodarki i rozwoju kraju.

Promocja WBiOŚ w Bieżuniu

Podziękowanie za zajęcia

Sukces naszych Pracowników w konkursie OPUS

Sukces naszych Doktorantów w konkursie PRELUDIUM

Multidisciplinary Internships in the Aegean Islands

Atrakcyjna propozycja rozpoczęcia kariery zawodowej dla naszych absolwentów. Istnieje możliwość aplikowania o staże w Archipelagos Institute of Marine Conservation w Grecji (http://archipelago.gr/en/get-involved/placements-and-internships/). Są jeszcze wolne miejsca na sezon zima/wiosna 2018. Taki staż odbyła magistrantka Katedry Geobotaniki i Planowania Krajobrazu, co zaowocowało m.in. publikacją krótkiego komunikatu w czasopiśmie Ecological Questions (www.eq.umk.pl).

Forensically important Diptera. Identification Workshop

W dniach 11-15 września w Katedrze Ekologii i Biogeografii odbyła się kolejna (dziewiąta) edycja międzynarodowych warsztatów „Forensically important Diptera. Identification Workshop”. W tym roku gościliśmy 10-osobową grupę doktorantów i studentów reprezentujących jednostki naukowe z Indii, USA, Wielkiej Brytanii i Polski.

Sport i wellness

Sport i wellness – to nowa i oczekiwana propozycja UMK w Toruniu skierowana głównie do kandydatów uprawiających sport, którzy mają jasno sprecyzowane zainteresowania sportowe i rekreacyjno-zdrowotne.

Ochrona Środowiska - Nowy program!

Nowy program studiów I stopnia na kierunku OCHRONY ŚRODOWISKA to:

• więcej zajęć praktycznych w terenie i laboratorium,
  • więcej twórczej pracy studentów w ramach zespołowych projektów,
  • więcej możliwości rozwoju w ramach kursów kończących się zaświadczeniem,
  • uproszczony plan zajęć prowadzonych przez specjalistów.

Biologia - nowy program!

Studiuj biologię na WBiOŚ UMK

Nowy kierunek!

Sport i Wellness to studia dla osób dynamicznych, otwartych, pełnych inicjatyw i odwagi. Sport, rekreacja, wellness i SPA to prężnie rozwijające się sektory gospodarki w Polsce i za granicą. Bardzo dobre przygotowanie da wiele możliwości zdobycia interesującej pracy o dużych perspektywach, jak również pozwoli na samorealizowanie się w różnych formach własnej działalności.