Współpraca z University of Northten British Columbia, Kanada

Zakład Biofizyki od kilku lat prowadzi współpracę z University of Northern British Columbia w Prince George - Kanada

Skuteczni w konkursach NCN

Narodowe Centrum Nauki opublikowało statystyki dotyczące grantów przyznanych przez tę instytucję w roku 2017. W zestawieniu uczelni uwzględniającym liczbę wniosków zakwalifikowanych do finansowania Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazł się na piątym miejscu w kraju.

Dzień Otwarty

ZAPRASZAMY!

Wystawa fotografii przyrodniczej

Zapraszamy na nową wystawę fotografii pana dr Dariusza Kamińskiego do Galerii Sztuki Przyrodniczej w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu.

Powołanie do komisji

Gratulacje

Goście z Chin

Wynalazcy na medal

Innowacyjne rozwiązania stworzone przez naukowców z UMK zostały docenione podczas Międzynarodowego Festiwalu Wynalazków Silicon Valley (SVIIF 2018) w Santa Clara w USA.W konkursie wystartowało ponad 200 wynalazców z 25 krajów, m.in. Korei Południowej, Tajlandii, USA i Kanady.

WSPÓŁPRACA NAUKOWA Z UNIVERSITY OF CAMBRIDGE

Mgr Przemysław Zakrzewski, doktorant prowadzący badania pod opieką naukową dr hab. Marty Lenartowskiej na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UMK w Toruniu, kończy rok akademicki 2017/2018 serią sukcesów, które umożliwią nawiązanie trwałej współpracy naukowej z University of Cambridge w Wielkiej Brytanii - 2. najlepszym Uniwersytetem w Europie (4. w rankingu światowym) wg zestawienia Times Higher Education za 2017 rok.

Diagnostyka molekularna-NOWOŚĆ!

POCZUJ  PO WER

Majówka

Nową atrakcją na terenie wydziałowego ogrodu botanicznego jest dom dla owadów zapylających. Został zbudowany podczas zajęć XVII Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Autorami tego pomysłu są dr Katarzyna Piątkowska, dr Przemysław Grodzicki oraz mgr Karol Fiedorek.

Nowy program studiów II stopnia kierunku biologia

Od roku akademickiego 2018/2019 kształcenie na studiach II stopnia na kierunku biologia będzie realizowane zgodnie z nowym programem studiów. Nowy program oferuje kandydatom kształcenie na jednej z czterech specjalności:

Success!

Raising the competences of almost 200 students of the Faculty of Biology and Environmental Protection of the Nicolaus Copernicus University in areas crucial to the economy and the development of the country.

Sport i wellness

Sport i wellness – to nowa i oczekiwana propozycja UMK w Toruniu skierowana głównie do kandydatów uprawiających sport, którzy mają jasno sprecyzowane zainteresowania sportowe i rekreacyjno-zdrowotne.

Ochrona Środowiska - Nowy program!

Nowy program studiów I stopnia na kierunku OCHRONY ŚRODOWISKA to:

• więcej zajęć praktycznych w terenie i laboratorium,
  • więcej twórczej pracy studentów w ramach zespołowych projektów,
  • więcej możliwości rozwoju w ramach kursów kończących się zaświadczeniem,
  • uproszczony plan zajęć prowadzonych przez specjalistów.

Biologia - nowy program!

Studiuj biologię na WBiOŚ UMK