Szkolenie w Komendzie Portu Wojennego w Gdyni

Diagnostyka molekularna-NOWOŚĆ!

POCZUJ  PO WER

Majówka

Nową atrakcją na terenie wydziałowego ogrodu botanicznego jest dom dla owadów zapylających. Został zbudowany podczas zajęć XVII Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Autorami tego pomysłu są dr Katarzyna Piątkowska, dr Przemysław Grodzicki oraz mgr Karol Fiedorek.

Zjazd Absolwentów kierunku biologia 1992/1993

NanoBioMateriały - teoria i praktyka

Szanowni Państwo,

Organizatorzy Interdyscyplinarnej Konferencji "NanoBioMateriały - teoria i  praktyka" serdecznie zapraszają Pracowników, Doktorantów i Studentów Wydziału na III edycję spotkania organizowanego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, w dniach  6-8 czerwca 2018 r.

XVIII TFNiS

Stażysta poszukiwany!

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu poszukuje stażysty w dziale dydaktyki (warunek: wykształcenie przyrodnicze). Początek stażu: maj - staż realizowany ze środków Urzędu Pracy. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Dyrektor Ogrodu panią Beatą Gęsińską (tel: 56 622 42 10)

Nowy program studiów II stopnia kierunku biologia

Od roku akademickiego 2018/2019 kształcenie na studiach II stopnia na kierunku biologia będzie realizowane zgodnie z nowym programem studiów. Nowy program oferuje kandydatom kształcenie na jednej z czterech specjalności:

Współpraca z Parthenope University of Naples

Nasza uczelnia podpisała umowę o współpracy z Parthenope University w Neapolu, Włochy. W ramach umowy szczegółowej  Wydział BiOŚ będzie współpracował w zakresie międzynarodowego studium doktoranckiego “ENVIRONMENT, RESURCES AND SUSTAINABLE DEVELOPMENT”, prowadzonego we Włoszech (http://www.ersd.uniparthenope.it/).

Stanowisko pracy w grancie NCN: doktorant - wykonawca projektu

Poszukiwany doktorant, który będzie realizował badania w ramach grantu NCN OPUS: „Nowe spojrzenie na wpływ pola elektromagnetycznego niskiej częstotliwości na reakcje stresowe (50 Hz) i plastyczność mózgową - efekt hormezy”.

Informacje u kierownika projektu: dr hab. Justyna Rogalska, prof. UMK e-mail: rogal@umk.pl

i w poniższym linku:

Oferta dla doktoranta

Dwa stanowiska pracy w grancie Narodowego Centrum Nauki

Poszukiwani post-dok oraz doktorant do pracy w projekcie "Czy kompromis między regulacją temperatury ciała a oszczędzaniem wody warunkuje sukces migracji ptaków wróblowych?"

Więcej informacji u kierownika projektu (dr hab. Michał S. Wojciechowski, mwojc@umk.pl)

Oferta dla doktoranta
Post-doc

Współpraca z Parthenope University of Naples

I Wydziałowy Turniej w kręgle

w dniu 1 marca w C.H. Plaza w kręgielni Lucky Star  odbył się I Wydziałowy Turniej w Kręgle o Puchar Dziekana Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska. Nie zabrakło chętnych do wspólnego spędzenia czasu i świetnej zabawy.

Towarzystwo Naukowe- nowe władze

26 lutego 2018 roku w siedzibie Towarzystwa Naukowego w Toruniu podczas walnego zgromadzenia członków Towarzystwa odbyły się wybory nowych władz Towarzystwa.

Wystawa Fotograficzna

GRATULACJE!

Success!

Raising the competences of almost 200 students of the Faculty of Biology and Environmental Protection of the Nicolaus Copernicus University in areas crucial to the economy and the development of the country.

Zajęcia w ogrodzie

Zajęcia edukacyjne dla młodzieży

POWER

Sukces!

Podnoszenie kompetencji u prawie 200 studentów Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK w obszarach kluczowych dla gospodarki i rozwoju kraju.

Promocja WBiOŚ w Bieżuniu

Podziękowanie za zajęcia

Sukces naszych Pracowników w konkursie OPUS

Sukces naszych Doktorantów w konkursie PRELUDIUM

Studies in our Faculty

The faculty staff consists of internationally recognized researchers collaborating with leading scientific institutions around the world. Our ecologists and evolutionary biologists develop and apply up-to-date methods and cooperate with leading international labs. Our research in the fields of molecular and cellular biology, plant and animal physiology, and microbiology has received international recognition and is embedded in multinational scientific programs. We publish in high-impact journals (eg. Nature, Science, PNAS). In 2016 we obtained the national status of a Laboratory of Genetic Engineering, allowing us to work with genetically engineered  organisms, as well as to teach respective classes.

Our mission

Biology is much more than a double helix. It is the science about us, as living beings. To understand ourselves we need to know how we function and how we are embedded into the living world around us. We need to explore our evolutionary heritage and how to discover the biological resources that sustain our species.

Top recent papers

Sport i wellness

Sport i wellness – to nowa i oczekiwana propozycja UMK w Toruniu skierowana głównie do kandydatów uprawiających sport, którzy mają jasno sprecyzowane zainteresowania sportowe i rekreacyjno-zdrowotne.

Ochrona Środowiska - Nowy program!

Nowy program studiów I stopnia na kierunku OCHRONY ŚRODOWISKA to:

• więcej zajęć praktycznych w terenie i laboratorium,
  • więcej twórczej pracy studentów w ramach zespołowych projektów,
  • więcej możliwości rozwoju w ramach kursów kończących się zaświadczeniem,
  • uproszczony plan zajęć prowadzonych przez specjalistów.

Biologia - nowy program!

Studiuj biologię na WBiOŚ UMK

Nowy kierunek!

Sport i Wellness to studia dla osób dynamicznych, otwartych, pełnych inicjatyw i odwagi. Sport, rekreacja, wellness i SPA to prężnie rozwijające się sektory gospodarki w Polsce i za granicą. Bardzo dobre przygotowanie da wiele możliwości zdobycia interesującej pracy o dużych perspektywach, jak również pozwoli na samorealizowanie się w różnych formach własnej działalności.