Miejski Program Stypendialny

Studenci z naszego wydziału wśród 96 studiujących na toruńskich uczelniach wyższych, którzy otrzymali na rok akademicki 2018/2019 stypendium w ramach Miejskiego Programu Stypendialnego.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 30 listopada 2018 r. o godz. 14:30 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu przy ul. Przedzamcze 11/15.

link do listy stypendystów https://www.torun.pl/pl/stypendia-dla-studentow-przyznane-1

9th International Congress of Dipterology

W dniach 26-30 listopada prof. Krzysztof Szpila, dr Marcin Piwczyński, dr Andrzej Grzywacz oraz mgr Dominika Wyborska z Katedry Ekologii i Biogeografii uczestniczyli w obradach 9th International Congress of Dipterology, Windhoek, Namibia.

Dyplomatorium 2018

W sobotę 1.12.2018 odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów wyższych studentom naszego wydziału.

Wyróżnienie Stowarzyszenia Wynalazców Tajwańskich

Międzynarodowe Targi iENA w Norymberdze (Niemcy) to prestiżowe spotkanie międzynarodowych wynalazców, gdzie już od siedemdziesięciu lat prezentowane są osiągnięcia naukowe z różnych dziedzin. W trakcie jubileuszowego 70. spotkania „Pomysł, wynalazki, nowe produkty iENA 2018” zaprezentowano 800 wynalazków, z których jedynie 28 zostało nagrodzonych. Zespół naukowców z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska i Wydziału Chemii UMK kierowanym przez dr hab. Grażynę Dąbrowską z Zakładu Genetyki został po raz kolejny doceniony. Prezentowany wynalazek "Sposób otrzymywania preparatu biologicznego przyspieszającego degradację tworzyw polimerowych” otrzymał wyróżnienie specjalne Stowarzyszenia Wynalazców Tajwańskich.

W stronę doskonałości badawczej

Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. dr hab. Andrzej Tretyn powołał przewodniczących zespołów odpowiedzialnych za realizację celów i założeń projektu „Strategia Doskonałości – Uczelnia Badawcza”, dofinansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego kwotą 1 mln zł.

Academia Copernicana - uzupełniająca rekrutacja na rok akademicki 2018/2019

Została ogłoszona uzupełniająca rekrutacja na interdyscyplinarne studia doktoranckie prowadzone w ramach Interdyscyplinarnej Szkoły Doktoranckiej "Academia Copernicana" na rok akademicki 2018/2019.

Nowa Profesor

Prof. dr hab. Katarzyna Hrynkiewicz z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK odebrała z rąk Prezydenta RP nominację profesorską.

Liderzy innowacji z UMK

Naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu znaleźli się wśród laureatów konkursu „Liderzy Innowacji”, organizowanego przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego i samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Erasmus+ studentka z Włoch

W Katedrze Ekologii i Biogeografii w ramach programu Erasmus+ studentka z Włoch Martina Lavra z Universita degli studi di Cagliari, Facolta di Biologia.

Academia Copernicana: innowacyjna i międzynarodowa

23 października odbyła  się inauguracja Interdyscyplinarnej Szkoły Doktoranckiej „Academia Copernicana". Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu jest pierwszą uczelnią w Polsce, która zrealizuje nowatorski program kształcenia doktorantów.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową i magisterską

Prodziekan ds. studenckich dr hab. Adriana Szmidt-Jaworska prof. UMK ogłasza konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską realizowaną na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UMK w roku akademickim 2017/18.

Immatrykulacja

4 października o godz. 10.00 w klubie studenckim "OD NOWA" odbyła się wydziałowa immatrykulacja.

Współpraca z Uniwersytetem Partenopy w Neapolu

Pani dr hab. Agnieszka Piernik z Katedry Geobotaniki i Planowania Krajobrazu brała udział w komisji rekrutacyjnej na studia doktoranckie i prowadziła kurs statystyki dla doktorantów na Uniwersytecie Partenopy w Neapolu (24-28.09.2018).

Workshop

W dniach 17-21 września w Katedrze Ekologii i Biogeografii odbyła się kolejna (dziesiąta) edycja międzynarodowych warsztatów „Forensically important Diptera. Identification Workshop”.

Współpraca z University of Northten British Columbia, Kanada

Zakład Biofizyki od kilku lat prowadzi współpracę z University of Northern British Columbia w Prince George - Kanada

Diagnostyka molekularna-NOWOŚĆ!

POCZUJ  PO WER

Majówka

Nową atrakcją na terenie wydziałowego ogrodu botanicznego jest dom dla owadów zapylających. Został zbudowany podczas zajęć XVII Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Autorami tego pomysłu są dr Katarzyna Piątkowska, dr Przemysław Grodzicki oraz mgr Karol Fiedorek.

Nowy program studiów II stopnia kierunku biologia

Od roku akademickiego 2018/2019 kształcenie na studiach II stopnia na kierunku biologia będzie realizowane zgodnie z nowym programem studiów. Nowy program oferuje kandydatom kształcenie na jednej z czterech specjalności:

Success!

Raising the competences of almost 200 students of the Faculty of Biology and Environmental Protection of the Nicolaus Copernicus University in areas crucial to the economy and the development of the country.

Sport i wellness

Sport i wellness – to nowa i oczekiwana propozycja UMK w Toruniu skierowana głównie do kandydatów uprawiających sport, którzy mają jasno sprecyzowane zainteresowania sportowe i rekreacyjno-zdrowotne.

Ochrona Środowiska - Nowy program!

Nowy program studiów I stopnia na kierunku OCHRONY ŚRODOWISKA to:

• więcej zajęć praktycznych w terenie i laboratorium,
  • więcej twórczej pracy studentów w ramach zespołowych projektów,
  • więcej możliwości rozwoju w ramach kursów kończących się zaświadczeniem,
  • uproszczony plan zajęć prowadzonych przez specjalistów.

Biologia - nowy program!

Studiuj biologię na WBiOŚ UMK