Wykład dr hab. Ryszarda Wiśniewskiego.

Stowarzyszenie Absolwentów UMK w Toruniu zaprasza na wykład dr hab. Ryszarda Wiśniewskiego, em. prof. UMK, który odbędzie się 28 listopada br. (czwartek) o godz. 17.00 w sali 289 na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych.
Temat wykładu " Woda. Kiedy nam jej zabraknie? Nieznane właściwości i obecna jakość "

PROM

Dofinansowanie staży i wyjazdów konferencyjnych w ramach programu PROM

W dniu 10.10.2019 rusza pierwszy nabór wniosków na dofinansowanie staży i wyjazdów konferencyjnych w ramach drugiej edycji programu PROM -  międzynarodowej wymiany stypendialnej doktorantów i kadry akademickiej na UMK. W ramach programu finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej sfinansowanych zostanie 100 przyjazdów i wyjazdów, głównie doktorantów.  Z programu mogą skorzystać tylko doktoranci studiujący na wydziałach tworzących Szkołę Doktorską Nauk Ścisłych i Przyrodniczych na UMK, reprezentujących dyscypliny: astronomia, informatyka, matematyka, nauki biologiczne, nauki chemiczne, nauki fizyczne, nauki o Ziemi i środowisku, lub doktoranci chcący przyjechać na te wydziały.

Współpraca z Addis Ababa University

W dniach 23.09-27-09.2019  w ramach projektu KA107 Erasmus+ na Uniwersytecie w Addis Abebie przebywali prof. Jarosław Buszko i dr hab. Marcin Koprowski z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych i dr Maciej Markiewicz z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Oprócz przeprowadzonych zajęć zostały omówione możliwości współpracy i wymiany studenckiej pomiędzy Uniwersytetami.
Dziękujemy dr Eyobowi Gebrehiwotowi Gebregeorgisowi, który jest absolwentem naszego Studium Doktoranckiego Biologii, za pomoc w organizacji wizyty!

Interdyscyplinarne prace badawcze

We wrześniu tego roku dr Alicja Drozd-Lipińska z Katedry Biologii Człowieka przeprowadziła interdyscyplinarne prace badawcze w okolicach jeziora Orłowskiego w gm. Wielgie, woj. kujawsko-pomorskie. Dzięki współpracy z pracownikami Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania im. S. Leszczyckiego PAN w Toruniu udało się zlokalizować nieznane dotąd cmentarzysko ciałopalne ludności kultury wielbarskiej. Badania przeprowadzono dzięki dofinansowaniu ze środków będących w dyspozycji Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Workshop

W dniach 2-6 września 2019 roku w Katedrze Ekologii i Biogeografii, Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska odbyła się kolejna edycja międzynarodowego kursu z zakresu identyfikacji muchówek istotnych dla celów medyczno-sądowych. Organizatorami kursu byli prof. Krzysztof Szpila oraz dr Andrzej Grzywacz. Tym razem w kursie wzięli udział uczestnicy z Białorusi, Indii, Korei Południowej, Niemiec, Polski, Szwajcarii, Republiki Południowej Afryki, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Włoch. Uczestnicy mieli do dyspozycji referencyjną kolekcję muchówek oraz oryginalne klucze do identyfikacji gatunkowej, opracowane przez organizatorów. Tematem zajęć w kolejnych dniach była głównie identyfikacja larw i postaci dorosłych należących do rodzin Calliphoridae, Fanniidae, Muscidae i Sarcophagidae.

Diagnostyka molekularna-NOWOŚĆ!

POCZUJ  PO WER

Majówka

Nową atrakcją na terenie wydziałowego ogrodu botanicznego jest dom dla owadów zapylających. Został zbudowany podczas zajęć XVII Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Autorami tego pomysłu są dr Katarzyna Piątkowska, dr Przemysław Grodzicki oraz mgr Karol Fiedorek.

Nowy program studiów II stopnia kierunku biologia

Od roku akademickiego 2018/2019 kształcenie na studiach II stopnia na kierunku biologia będzie realizowane zgodnie z nowym programem studiów. Nowy program oferuje kandydatom kształcenie na jednej z czterech specjalności:

Success!

Raising the competences of almost 200 students of the Faculty of Biology and Environmental Protection of the Nicolaus Copernicus University in areas crucial to the economy and the development of the country.

Sport i wellness

Sport i wellness – to nowa i oczekiwana propozycja UMK w Toruniu skierowana głównie do kandydatów uprawiających sport, którzy mają jasno sprecyzowane zainteresowania sportowe i rekreacyjno-zdrowotne.

Biologia - nowy program!

Studiuj biologię na WBiOŚ UMK