zdjęcie

ORGANIZACJA ZAJĘĆ NA WYDZIALE NAUK BIOLOGICZNYCH I WETERYNARYJNYCH UMK W SEMESTRZE ZIMOWYM

Informacja o zajęciach realizowanych w formie tradycyjnej znajduje się w załączonych plikach

Weterynaria

Biologia Sądowa

Biologia

Biotechnologia

Diagnostyka Molekularna

Ochrona Środowiska

Sport i Wellnes

Rekrutacja!!!

Rekrutacja na kierunki biologiczne i weterynarię

Aktualności Koronawirus [Akt. 08.09.2020]

Najważniejsze informacje dotyczące koronowirusa.

Pan dr Przemysław Zakrzewski podjął pracę na Uniwersytecie w Bristolu

15 września laureat grantów NCN PRELUDIUM i ETIUDA – Przemek Zakrzewski z Katedry Biologii Komórkowej i Molekularnej – z wyróżnieniem obronił zdalnie swoją rozprawę doktorską pt. „„Udział miozyny VI w procesie spermiogenezy u myszy”.

zdjęcie

Microbial Nanotechnology” – monografia.

Microbial Nanotechnology” – monografia pod redakcją Mahendry Rai (SGB Amravati University) i dr hab. Patrycji Golińskiej, prof. UMK, pracownika Katedry Mikrobiologii.

Organizacja kształcenia - zarządzenie Rektora z 8 września

Zarządzenie nr 178 Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dnia 8 września 2020 r. w sprawie organizacji kształcenia na UMK w semestrze zimowym w roku akademickim 2020/2021.

zdjęcie

Oferta pracy w projekcie badawczym [Aktualizacja] Wyniki naboru na stanowisko Stypendysta/Student/Doktorant w projekcie OPUS

W wyniku przeprowadzonej procedury konkursowej na stanowisko Stypendysta/Student/Doktorant w projekcie NCN OPUS-17 nr 2019/33/B/NZ8/02316, spośród nadesłanych wniosków wybrana została jedna

kandydatura:

Pani lic. Kinga Walczak

zdjęcie

PETstop: mikroorganizmy na wojnie z plastikiem

Badaczka z UMK wie, jak na długie lata rozwiązać problem plastikowych odpadów. Wystarczy uwolnić mikroorganizmy, które przekształcą najtrudniej rozkładające się śmieci w pokarm i je zjedzą.

Publikacja w PNAS !!!

Katedra Biologii Komórkowej i Molekularnej odnotowuje kolejny sukces. To trzecia publikacja pracowników Katedry za 200 pkt w 2020 roku. W PNAS  (IF 9.421) właśnie ukazała się publikacja, która powstała w międzynarodowym zespole badaczy z UMK, UAM i badaczy z USA i UK. Wyniki badań dotyczą kluczowych zagadnień regulacji poziomu ekspresji przez postranskrypcyjne modyfikacje RNA.

Student naszego Wydziału został nowym przewodniczącym Samorządu Studenckiego

Hubert Długołęcki z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych został wybrany na nowego przewodniczącego Samorządu Studenckiego UMK. Swoją dwuletnią kadencję rozpoczął z dniem wyborów - 17 lipca 2020 r.

zdjęcie

Wysokie miejsce naszych kierunków: Biologii I Biotechnologii w rankingu Perspektywy 2020

Trzeci rok z rzędu nasza Biologia i Biotechnologia zyskują w rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

zdjęcie

Przyroda poligonu toruńskiego: Stan badań i problemy ochrony

W ostatnich dniach ukazała się monografia pt. ,,Przyroda poligonu toruńskiego: Stan badań i problemy ochrony". Praca stanowi obszerne dzieło przedstawiające bogactwo przyrodnicze poligonu toruńskiego, a także zwraca uwagę na problemy ochrony tego cennego przyrodniczo obszaru.

zdjęcie

Pierwsza zdalna obrona doktoratu w historii Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych.

W dniu dzisiejszym miała miejsce pierwsza w historii Wydziału publiczna obrona rozprawy doktorskiej przeprowadzona zdalnie.

Laureaci konkursów NCN

18 projektów naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika otrzyma finansowanie z Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursów OPUS 18, PRELUDIUM 18, SONATA 15 i PRELUDIUM BIS 1.

Dziesiątka nowych profesorów UMK

Dziesięcioro naukowców z UMK otrzymało nominacje profesorskie.