Aktualności Koronawirus [Akt. 20.10.2020]

Najważniejsze informacje dotyczące koronowirusa.

zdjęcie

Komunikat Dziekana Wydziału w sprawie organizacji zajęć dydaktycznych w semestrze zimowym 2020/2021

Szanowni Pracownicy, Doktoranci i Studenci
Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK w Toruniu

zdjęcie

ORGANIZACJA ZAJĘĆ NA WYDZIALE NAUK BIOLOGICZNYCH I WETERYNARYJNYCH UMK W SEMESTRZE ZIMOWYM [AKT. 16.10.2020]

Informacja o zajęciach realizowanych w formie tradycyjnej znajduje się w załączonych plikach

Wykaz zajęć kontaktowych w roku akademickim 2020/21 - semestr zimowy

Weterynaria

Biologia Sądowa

Biologia

Biotechnologia

Diagnostyka Molekularna

Ochrona Środowiska

Sport i Wellnes

zdjęcie

Sukces profesor Katarzyny Hrynkiewicz w prestiżowym konkursie BiodivClim: Biodiversity and Climate Change

Międzynarodowy zespół naukowców, którego członkiem jest prof. dr hab. Katarzyna Hrynkiewicz z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK, został laureatem konkursu BiodivClim organizowanego przez sieć BiodivERsA.

Uroczysta Immatrykulacja Studentów - Galeria

Galeria z tegorocznej Uroczystej Immatrykulacji Studentów (fot. Sandra Latarska)

Pracownicy IMW nominowani do Zarządu Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych

Dnia 19 września br., podczas XLVII Walnego Zebrania Delegatów Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych wyłoniono skład Zarządu Głównego oraz Przewodniczących poszczególnych Sekcji PTNW na kadencję 2020 - 2024.

zdjęcie

Akt Nominacyjny na profesora nauk ścisłych i przyrodniczych dla Pani dr hab. Justyny Rogalskiej, prof. UMK z naszego Wydziału.

W dniu 29 września 2020 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akt nominacyjny profesora nauk ścisłych i przyrodniczych Pani dr hab. Justynie Rogalskiej, prof. UMK

Pani Profesor serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Pozytywna ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej dla kierunku Biologia

Treść uchwały

zdjęcie

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową i magisterską

Prodziekan ds. studenckich i kształcenia prof. dr hab. Adriana Szmidt-Jaworska ogłasza konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską realizowaną na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych w roku akademickim 2019/20.

zdjęcie

STUDIUM PRAKTYCZNEJ NAUKI JĘZYKÓW OBCYCH ZAPRASZA NA KURSY JĘZYKOWE. WAŻNE INFORMACJE DLA STUDENTÓW I PRACOWNIKÓW

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych  UMK zaprasza studentów, doktorantów,  pracowników naukowo-dydaktycznych oraz administracji Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych na odpłatne kursy językowe.

Pan dr Przemysław Zakrzewski podjął pracę na Uniwersytecie w Bristolu

15 września laureat grantów NCN PRELUDIUM i ETIUDA – Przemek Zakrzewski z Katedry Biologii Komórkowej i Molekularnej – z wyróżnieniem obronił zdalnie swoją rozprawę doktorską pt. „„Udział miozyny VI w procesie spermiogenezy u myszy”.

Organizacja kształcenia - zarządzenie Rektora z 8 września

Zarządzenie nr 178 Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dnia 8 września 2020 r. w sprawie organizacji kształcenia na UMK w semestrze zimowym w roku akademickim 2020/2021.

zdjęcie

PETstop: mikroorganizmy na wojnie z plastikiem

Badaczka z UMK wie, jak na długie lata rozwiązać problem plastikowych odpadów. Wystarczy uwolnić mikroorganizmy, które przekształcą najtrudniej rozkładające się śmieci w pokarm i je zjedzą.

Publikacja w PNAS !!!

Katedra Biologii Komórkowej i Molekularnej odnotowuje kolejny sukces. To trzecia publikacja pracowników Katedry za 200 pkt w 2020 roku. W PNAS  (IF 9.421) właśnie ukazała się publikacja, która powstała w międzynarodowym zespole badaczy z UMK, UAM i badaczy z USA i UK. Wyniki badań dotyczą kluczowych zagadnień regulacji poziomu ekspresji przez postranskrypcyjne modyfikacje RNA.

Student naszego Wydziału został nowym przewodniczącym Samorządu Studenckiego

Hubert Długołęcki z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych został wybrany na nowego przewodniczącego Samorządu Studenckiego UMK. Swoją dwuletnią kadencję rozpoczął z dniem wyborów - 17 lipca 2020 r.

zdjęcie

Wysokie miejsce naszych kierunków: Biologii I Biotechnologii w rankingu Perspektywy 2020

Trzeci rok z rzędu nasza Biologia i Biotechnologia zyskują w rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

zdjęcie

Przyroda poligonu toruńskiego: Stan badań i problemy ochrony

W ostatnich dniach ukazała się monografia pt. ,,Przyroda poligonu toruńskiego: Stan badań i problemy ochrony". Praca stanowi obszerne dzieło przedstawiające bogactwo przyrodnicze poligonu toruńskiego, a także zwraca uwagę na problemy ochrony tego cennego przyrodniczo obszaru.

zdjęcie

Pierwsza zdalna obrona doktoratu w historii Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych.

W dniu dzisiejszym miała miejsce pierwsza w historii Wydziału publiczna obrona rozprawy doktorskiej przeprowadzona zdalnie.

Laureaci konkursów NCN

18 projektów naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika otrzyma finansowanie z Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursów OPUS 18, PRELUDIUM 18, SONATA 15 i PRELUDIUM BIS 1.

Dziesiątka nowych profesorów UMK

Dziesięcioro naukowców z UMK otrzymało nominacje profesorskie.