Warsztaty dla Olimpijczyków

Logo Olimpiady Biologicznej fot. http://www.olimpiada.biologiczna.umk.pl/

W dniach 6-8 kwietnia 2022 r. na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK w Toruniu odbyły się warsztaty przygotowujące Olimpijczyków do zawodów centralnych 51. Olimpiady Biologicznej, które odbędą się 22-24 kwietnia w Warszawie. W warsztatach uczestniczyło 18 uczniów z 12 szkół z województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

Podczas warsztatów Olimpijczycy doskonalili umiejętności praktyczne w ramach pracowni zoologicznej, botanicznej, biochemicznej i bioinformatycznej. Uczniowie m.in. wykonali sekcję ryby, dżdżownicy i karaczana, wykonywali preparaty mikroskopowe tkanek roślinnych oraz uczyli się obsługi pipet automatycznych.

Warsztaty zostały zorganizowane i przeprowadzone przez członków Komitetu Okręgowego Olimpiady Biologicznej w Toruniu oraz pracowników Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK. KOOB składa szczególne wyrazy podziękowania:

dr Annie Ciarkowskiej

mgr Annie Kowalczewskiej

dr Krzysztofowi Kowalskiemu

mgr Annie Nowak

dr Romanowi Pawlakowi

dr Lucjanowi Rutkowskiemu

mgr Sławomirowi Sulikowi

dr Julicie Templin

prof. UMK dr hab. Justynie Wiśniewskiej

dr Barbarze Wojczuk

mgr Pawłowi Zielińskiemu

Wszystkim Olimpijczykom życzymy powodzenia podczas zawodów centralnych oraz uzyskania tytułu laureata Olimpiady Biologicznej.

Członkowie Komitetu Okręgowego Olimpiady Biologicznej w Toruniu

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.