Chroniąc rośliny chronisz życie - seminarium [fotorelacja]

Chroniąc rośliny chronisz życie fot. Joanna Czarnecka

W dniu 11 maja 2023 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyło się seminarium zatytułowane: „Chroniąc rośliny chronisz życie”, zorganizowane przez: Centralne Laboratorium Państwowego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Toruniu reprezentowane przez mgr inż. Sylwię Jurkiewicz, Katedrę Genetyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, reprezentowaną przez dr hab. Grażynę B. Dąbrowską, prof. UMK i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Departament Rolnictwa i Geodezji, reprezentowany przez dr. inż. Wiesława Czarneckiego.

Uroczystego otwarcia seminarium dokonała Dyrektor Generalna Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa mgr Monika Rzepecka. W pierwszej części seminarium nastąpiło rozdanie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego zatytułowanego: „Zdrowe rośliny – bezpieczne jutro” skierowanego do uczniów szkół podstawowych z Torunia i powiatu toruńskiego, zorganizowanego przez Centralne Laboratorium Państwowego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podczas pierwszej sesji seminarium referaty wygłosiły: mgr Ewa Półtorak i dr inż. Julia Górecka-Podstawka, mgr Anna Kołodziejska, mgr Karolina Duda, oraz mgr Magdalena Mądraszewska, przedstawiając zakres pracy oraz analizy prowadzone w Centralnym Laboratorium PIORiN w Toruniu. W drugiej sesji seminarium omówione zostały badania prowadzone w Katedrze Genetyki UMK w zakresie innowacyjnych metod stosowanych w rolnictwie, które zaprezentowały: dr hab. Grażyna B. Dąbrowska, prof. UMK, dr Agnieszka Mierek-Adamska i dr Milena Kulasek. Cykl wystąpień zamknął referat wygłoszony przez mgr Monikę Kordyla-Bronka, dotyczący badań GMO realizowanych przez PIORiN. Seminarium, zakończyło się degustacją produktów regionalnych.

Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Seminarium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.