Sukces artykułu dr Ahmada Rajabi Dehnavi

Pan doktor, przy biurku pracuje z komputerem
dr Ahmad Rahabi Dehnavi fot. Nadesłane

Artykuł, którego pierwszym autorem jest Pan dr Ahmad Rahabi Dehnavi, a współautorami pracownicy Katedry Geobotaniki i Planowania Krajobrazu, opublikowany w 2020 roku w czasopiśmie Agronomy-Basel, uzyskał status Editor’s choice. Jak napisano w powiadomieniu z czasopisma, oznacza to, że opublikowane badania są nowatorskie i mogą stanowić dla innych naukowców inspirację w danej dziedzinie. Tytuł artykułu: Effect of Salinity on Seed Germination and Seedling Development of Sorghum (Sorghum bicolor (L.) Moench) Genotypes (Doi: 10.3390/agronomy10060859).

Artykuł od daty opublikowania uzyskał wg. bazy w Scopus 88 cytowań, według bazy WoS 72. Badania, których wyniki opublikowano w artykule, Pan dr Rajab Dehnavi wykonywał jako doktorant w trakcie stażu na naszym Uniwersytecie pod kierunkiem Pani dr hab. Agnieszki Piernik, prof. UMK. Stanowiły one część jego projektu doktorskiego. Artykuł został przygotowany po obronie doktoratu wspólnie z pracownikami KGiPK. Dr Rajabi Dehnavi od lutego 2023 jest pracownikiem KGiPK naszego Wydziału.

Click to zoom the picture.