Kontakt ul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-25-05
fax: +48 56 611-47-72
e-mail: dwbios@umk.pl

Mocni w naukach o życiu

Zdjęcie miasteczka akademickiego widzianego z lotu ptaka. Na horyzoncie zachodzi słońce, niebo ma intensywny pomarańczowo-żółty kolor.
fot. fot. Andrzej Romański

W tegorocznym zestawieniu Global Ranking of Academic Subjects Uniwersytet Mikołaja Kopernika jako jedyna w Polsce uczelnia został sklasyfikowany w dyscyplinie Human Biological Sciences.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu był kilkukrotnie notowany w szanghajskim rankingu dziedzinowym w zakresie Mathematics i Ecology. W tym roku UMK zadebiutował w zakresie nauk biologicznych o człowieku w dziedzinie Life Sciences w przedziale 401-500. Na podium tego zestawienia znalazł się Harvard University, University College London i Columbia University.

Pełny ranking

Agencja Shanghai Ranking Consultacy zaczęła publikować światowe rankingi dziedzin w 2009 roku. Po wprowadzeniu ulepszonej metodologii Global Ranking od Academic Subject (GRAS) został opublikowany po raz pierwszy w 2017 roku. Tegoroczna edycja zawiera rankingi uniwersytetów w 54 dziedzinach z zakresu inżynierii, nauk przyrodniczych, medycznych, społecznych i o życiu. Ostatecznie w rankingach znalazło się ponad 1800 z 4000 uniwersytetów w 93 krajach i regionach. Rankingi GRAS wykorzystują szereg wskaźników do pomiaru wyników światowych uniwersytetów w odpowiednich dziedzinach. Więcej o metodologii badań

pozostałe wiadomości