Cytowani i wpływowi

Ekran komputera z losowymi informacjami (zdjęcie pogladowa)
fot. Andrzej Romański

Pracownicy naszego Wydziału po raz kolejny zostali sklasyfikowani w zestawieniu najczęściej cytowanych naukowców na świecie, który obejmuje 2 proc. najbardziej wpływowych autorów publikacji naukowych w danej dziedzinie.

Ranking przygotowywany jest przez Wydawnictwo Elsevier i Uniwersytet Stanforda. Na liście obejmującej ranking cytowań za ostatni rok uwzględnieni zostali: Prof. dr hab. Werner Ulrich, prof. dr hab. Krzysztof Szpila oraz dr Andrzej Grzywacz z Katedry Ekologii i Biogeografii oraz Prof. dr hab. Grzegorz Woźniakowski z Katedry Chorób Zakaźnych i Inwazyjnych oraz Administracji Weterynaryjnej. Ponadto, Prof. dr hab. Werner Ulrich oraz prof. dr hab. Krzysztof Szpila ponownie znaleźli się w zestawieniu naukowców z największą liczbą cytowań w danej dziedzinie od początku swojej kariery.