Podziękowania Noc Biologów 2023 (fotogaleria)

Lampka lawa dla najmłodszych
Noc Biologów 2023 fot. Anna Walkowska

Szanowni Państwo,

W dniu 13 stycznia b.r. na naszym Wydziale odbyła się dwunasta ogólnopolska edycja Nocy Biologów (po raz jedenasty organizowana przez nas). W imieniu Kolegium Dziekańskiego oraz swoim pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które poświęciły swój czas i zaangażowały się w przygotowanie zajęć oraz organizację imprezy: Pracownikom, Doktorantom, Studentom, Kołom Naukowym naszego Wydziału.

Szanowni Państwo, po trzech latach przerwy znowu mogliśmy zaprosić na zajęcia wszystkich entuzjastów biologii. Wydział w piątkowe popołudnie i wieczór znowu tętnił życiem, wspomnienia pomogą nam zachować zdjęcia: zarówno te, umieszczone na stronie i Facebooku Wydziału w dniu akcji, jak i poniżej umieszczona galeria zdjęć nadesłanych przez Państwo. Nasze wspólne zaangażowanie i entuzjazm oraz obecność dużego grona uczestników pokazały, że taka impreza jest bardzo interesująca i potrzebna. Wszyscy stęskniliśmy się za sobą.

W czasie naszej imprezy przeprowadziliśmy 57 zajęć (wykłady, warsztaty, quizy, pokazy, gry, filmy), w których łącznie uczestniczyło ponad 750 osób. W zajęciach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i licealiści oraz dorośli, a także przedszkolaki. Hybrydowa forma wykładów pozwoliła na udział osobom, które ze względu na dużą odległość nie mogłyby uczestniczyć w zajęciach tradycyjnych.

W ramach tegorocznej Nocy Biologów zostało przeprowadzonych kilka konkursów:

1. Konkurs fotograficzny „Woda – źródło życia”.
  2. Konkurs filmowy „Dziękujemy za niepalenie”
  3. Konkurs plastyczny „Neuronowy zawrót głowy”
  4. Konkurs plastyczny „Życie w kropli wody”

Wszystkich zdolnych artystów nagrodziliśmy dzięki wsparciu: Marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, Departamentu Promocji Urzędu Marszałkowskiego województwa kujawsko-pomorskiego, Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Toruń, Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Toruń, Starosty Inowrocławskiego, Solankom Inowrocław S.A., Uzdrowisku Ciechocinek, Regionalnej Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu, Działowi Promocji i Informacji UMK, Drukarni Pozkal, Wydziałowi Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK oraz Fundacja Akademia Biologii i Ochrony Środowiska.

Na koniec, przekazuję Państwu wyrazy podziękowania od uczestników, którzy pełni wrażeń dziękowali nam, że mogli wziąć w tym dniu udział w interesujących zajęciach.

Anna Hetmann

Koordynator Nocy Biologów na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK

Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcia z akcji Noc Biologów 2023. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.