Wizyta zagranicznego gościa na Wydziale

prof. Marcia Wink i Kopernik fot. Joanna Czarnecka

W tym tygodniu w Katedrze Biochemii gości prof. Marcia Wink z UFCSPA - Universidade Federal de Ciências da Saúde de Porto Alegre w Brazylii. Podczas swojej wizyty prof. Wink wygłosiła wykład dla pracowników i studentów naszego Wydziału zatytułowany „In vitro and in vivo analysis of cells and biomaterials for regenerative medicine” podczas, którego przedstawiła zarówno wyniki badań swojego zespołu, ale też pokazała, jak wygląda studiowanie w Brazylii. Wizyta Pani Profesor, finansowana z funduszy programu Erasmus+, to efekt współpracy między naszymi badaczami, a zespołem z Porto Alegre, którzy wspólnie badają zawiłości systemu sygnalizacji purynergicznej.

Oczywiście wizyta w Toruniu w Roku Kopernikańskim nie mogła się obyć bez zwiedzania miasta z punktami obowiązkowymi, czyli pomnikiem i domem Mikołaja Kopernika.
Bardzo się cieszymy z wizyty prof. Wink na naszym Wydziale, a wszystkich zainteresowanych jej badaniami zapraszamy na dzisiejsze seminarium (25.05.2023-czwartek) o godz. 12.00 w Katedrze Biochemii.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.