Kontakt ul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-25-05
fax: +48 56 611-47-72
e-mail: dwbios@umk.pl

Global Change Biology: jeden kierunek studiów - dwa dyplomy Zdobądź podwójny tytuł magistra nauk biologicznych!

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Pexels

 • Jesteś ambitny i zmotywowany do nauki? Należysz do osób świadomych poważnych zagrożeń globalnych związanych z naszym środowiskiem, takich jak zmiana klimatu i degradacja ekosystemów? Odczuwasz potrzebę ratowania środowiska i odwrócenia niszczycielskich skutków zmiany klimatu? Te studia są dla Ciebie!
 • Jesteśmy pierwszą uczelnią w Polsce, która oferuje program podwójnych dyplomów w ramach nauk biologicznych.
 • Global Change Biology to interdyscyplinarny kierunek studiów, którego program studiów został przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Parthenope w Neapolu we Włoszech i jest realizowany pod patronatem Katedry UNESCO w dziedzinie „Środowisko, zasoby i zrównoważony rozwój”, której nasza Uczelnia jest oficjalnym partnerem.
 • Program studiów realizowany jest w języku angielskim.
 • Możliwe jest podjęcie jednej z dwóch ścieżek kształcenia:
  • pierwsza oparta wyłącznie na programie UMK umożliwia uzyskanie dyplomu naszego Uniwersytetu,
  • druga ścieżka obejmuje półroczny wyjazd na studia do Neapolu (na III semestrze) w ramach programu Erasmus+ i uzyskanie podwójnego tytułu magistra:
   • Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – Global Change Biology,
   • Uniwersytetu Parthenope – Biology for Sustainability.
  • Nasza oferta skierowana jest zarówno do studentów z Polski, jak i z zagranicy.

 

 

Dlaczego warto wybrać kierunek Global Change Biology?

Zmiany środowiska przyrodniczego są widoczne w skali globalnej. Istnieje pilna potrzeba poszerzenia wiedzy na temat przyczyn, mechanizmów i możliwych konsekwencji zachodzących zmian. Program kierunku studiów Global Change Biology umożliwia zdobycie tej wiedzy. Oferuje szerokie spektrum wykładów, zajęć laboratoryjnych i zajęć terenowych obejmujących wszystkie aspekty zmian w środowisku z perspektywy globalnej. Doświadczenie i wysoki poziom naukowy kadry odzwierciedla członkostwo w międzynarodowych sieciach naukowych i duża liczba publikacji w wysoko punktowanych czasopismach naukowych.

Wybór tego kierunku może dać Ci możliwość rozwijania się jako naukowiec, działacz społeczny i lider w dziedzinie ochrony środowiska.

Zrozumienie globalnych zmian biologicznych i ich wpływu na naszą planetę jest kluczowe dla tworzenia lepszej przyszłości dla obecnych i przyszłych pokoleń. Studia na kierunku Global Change Biology pozwolą Ci wnieść istotny wkład w ochronę środowiska i podjąć działania mające na celu zrównoważony rozwój.

 

Co po studiach?

Absolwenci Global Change Biology mają szerokie możliwości zawodowe. Mogą pracować w instytucjach badawczych, organizacjach ochrony środowiska, sektorze publicznym, przemyśle i innych dziedzinach związanych ze zrównoważonym rozwojem. Popyt na specjalistów związanych z ochroną środowiska i zarządzaniem zasobami naturalnymi rośnie, co oznacza dobre perspektywy pracy. Mogą również kontynuować naukę na poziomie doktoranckim, specjalizując się w konkretnych dziedzinach związanych z globalnymi zmianami biologicznymi.

 

Więcej informacji na temat kierunku Global Change Biology.

Więcej informacji na temat rekrutacji na studia.

 

Global Change Biology - NCU

University Parthenope of Naples

pozostałe wiadomości