Usługi ekosystemowe, kapitał naturalny i ocena środowiska

Ecosystem Services, Natural Capital and Environmental Accounting fot. Joanna Czarnecka

Dzięki umowie o międzynarodowej współpracy pomiędzy naszym Wydziałem a Katedrą Unesco "Evironment, Resources and Sustainable Development" Uniwersytetu Parthenopy w Neapolu, w ostatnich dniach gościliśmy prof. Piera Paolo Franzese i prof. Elvirę Buonocore, którzy zgodzili się przeprowadzić krótki kurs „Ecosystem Services, Natural Capital and Environmental Accounting”. W kursie uczestniczyli doktoranci Szkoły Doktorskiej Academia Copernicana oraz studenci kierunków biologia i Global Change Biology.

Chcielibyśmy podziękować prof. Pierowi Paolo Franzese i prof. Elvirze Buonocore za znalezienie czasu na odwiedzenie naszej Uczelni, poprowadzenie kursu i podzielenie się swoją wiedzą na temat metodologii badań istotnych dla naszej planety.

Jak sama nazwa wskazuje, mieliśmy okazję zapoznać się z różnymi kategoriami usług ekosystemowych, rodzajami kapitału, w tym naturalnego, podstawami rachunkowości środowiskowej oraz różnymi metodami stosowanymi w ocenie oddziaływania na środowisko. Mieliśmy także okazję nauczyć się w praktyce wykorzystania dedykowanego oprogramowania do oceny cyklu życia (Life Cycle Assessment) do szacowania kosztów środowiskowych produkcji konkretnych produktów na przykładzie pizzy.

Dziękujemy także wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas!

Wszystkich chętnych, którym w tym roku nie udało się wziąć udziału w kursie, zachęcamy do śledzenia terminu kolejnej edycji w przyszłym roku.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.