W piątek 9 stycznia 2026 roku na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK odbędzie się XV ogólnopolska edycja Nocy Biologów. Proponowany tytuł przewodni to: „Biologia pełna sygnałów – odkryj jak mówi życie”
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież oraz całe rodziny do wzięcia udziału w tej akcji. Pracownicy Wydziału, Doktoranci, Studenci, Koła Naukowe działające na Wydziale przygotowują dla Państwa szereg warsztatów, wykładów, wykładów z pokazami, gier i zabaw oraz konkursów z nagrodami.
Szczegółowy program jest już dostępny na stronie www.nocbiologow.pl
Impreza została objęta Patronatem Honorowym Marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego.
Nagrody w konkursach i gadżety ufundowane zostały przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta Toruń, Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Toruniu. Lista darczyńców nie jest jeszcze zamknięta.
Do zobaczenia 9 stycznia 2026 roku !!!!
Anna Hetmann
Koordynator Nocy Biologów
na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK
ul. Lwowska 1, 87-100 Toruń