Kontaktul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-25-05
fax: +48 56 611-47-72
e-mail: dwbios@umk.pl

Wyniki konkursu fotograficznego ,,Roślinne piękności moim okiem’’

obrazek: fot.Katarzyna Hrynkiewicz]
fot. Katarzyna Hrynkiewicz

Konkurs fotograficzny ,,Roślinne piękności moim okiem’’ organizował  Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w ramach szóstej edycji międzynarodowej akcji „Fascynujący Dzień Roślin’’.

Komisja w składzie: Andrzej Romański, Anna Walkowska, Magdalena Wolska, Dariusz Kamiński, Justyna Wiśniewska spośród nadesłanych prac w poszczególnych kategoriach wiekowych przyznała nagrody od I do III miejsca oraz wyróżnienia.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione fotografie można obejrzeć na stronie internetowej Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK w Toruniu  - link

Przyznane nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy zostaną rozesłane pocztą. 

Autorzy zdjęć wyrazili zgodę na publikację na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych –zgodnie z regulaminem konkursu.

I kategoria wiekowa ( 9-12 lat uczniowie szkoły podstawowej) -nadesłano 100 prac

Pierwsze miejsce:

  1. Antoni Kościecha – „Pięciornik poziomkowaty”
  2. Paulina Nadratowska –„Klon japoński” 

Drugie miejsce:

  1. Sergiusz Stańczak – „Przytulia czepna”
  2. Kinga Krajewska – „Konwalia”

Trzecie miejsce:

  1. Jan Szafrański - „Czarnuszka” 

Wyróżnienia:

  1. Maja Przybysz – „Jabłoń czerwona”
  2. Amelia Przybysz – „Naparstnica purpurowa”
  3. Julia Czerwińska –„Lilak pospolity”
  4. Hubert Szmidt – „Wierzbówka kiprzyca”
  5. Marta Chacińska – „Konwalia majowa”
  6. Tymoteusz Miszczyk – „Mniszek lekarski”
  7. Marta Czupajło – „Świerk syberyjski”
  8. Hubert Sobolewski –„Kosaciec syberyjski”
  9. Maja Paśniewska –„Lilak zwyczajny” 

II kategoria wiekowa (13- 18 lat (uczniowie szkoły średniej) -nadesłano 76 prac

Pierwsze miejsce:

  1. Joanna Głowacka –„ Szachownica kostkowata” 

Drugie miejsce:

  1. Agata Knast- „Krokusy”
  2. Jacek Kisiel- „Kruszczyk rdzawoczerwony”

Trzecie miejsce:

  1. Julia Szydłowska –„Wiśnia”
  2. Jagoda Ratajczyk -„Sasanka zwyczajna” 

Wyróżnienia:

  1. Mikołaj Klimkowski –„Róża wielokwiatowa”
  2. Aleksadra Florczak –„Niezapominajka leśna”
  3. Oskar Melkowski – „Drosera Capensis”
  4. Wiktor Żywicki – „Mniszek lekarski”
  5. Norbert Gąsiewicz –„Glistnik jaskółcze ziele”
  6. Julia Skwara – „Żagwin zwyczajny”
  7. Iwona Kopczyńska – „Strelicja królewska”
  8. Alicja Gąsiewicz – „Wełnianka wąskolistna”
  9. Martyna Lewandowska –„Jeżówka purpurowa”

10.Karol Przespolewski – „Krokusy”

11.Wiktoria Rakowska –„Stokrotka pospolita” 

III kategoria wiekowa (19- 24 lat uczniowie szkoły policealnej lub wyższej) –nadesłano 41  prac

Pierwsze miejsce:

  1. Eliza Cichocka –„Facelia błękitna” 

Drugie miejsce:

  1. Paweł Schulz –„Kocanka ogrodowa” 

Trzecie miejsce:

  1. Weronika Sarnowska –„Sasanka zwyczajna” 

Wyróżnienia:

  1. Maja Biskupska- „Dalia karłowa”
  2. Krzysztof Fedorowicza – „Piżmaczek wiosenny” 

IV kategoria wiekowa (25- 100 lat (pozostali pasjonaci roślin) – nadesłano 58 prac

Pierwsze miejsce:

  1. Alina Trejgell – „Krokus wiosenny”
  2. Bogusław Andruchowicz –„ Sit rozpierzchły” 

Drugie miejsce:

  1. Justyna Lema-Rumińska –„Cebulica syberyjska”
  2. Justyna Sas-Wisłocka –„Mikołajek płaskolistny” 

Trzecie miejsce:

  1. Justyna Angowska –„Lawenda” 

Wyróżnienia:

  1. Piotr Lewiński- „Porosty”
  2. Ilona Marchlewska –„Maki”
  3. Dariusz Laskowski –„Tulipan”
  4. Małgorzata Gierszewska –„Magnolia Susan”
  5. Anna Kalemba-Szymańska – „Niezapominajka polna”

pozostałe wiadomości