YUFE nabiera impetu

fot. Nadesłane

W dniach 05-06.09.20222 odbyło się spotkanie grupy YUFE zrzeszonej wokół nauk biologicznych (YUFE Biosciences Group). W Bremie udział wzięli przedstawiciele ośmiu z dziesięciu uniwersytetów należących obecnie do stowarzyszenia YUFE. Określono dokładny harmonogram i tematy planowanych wspólnych kursów i szkół letnich. Pierwsze letnie kursy, wraz z piątkiem YUFE, rozpoczną się w 2023 r. Wspólny program studiów skupiony wokół bioróżnorodności i ochrony przyrody rozpocznie się w 2024 r.

Nasz wydział reprezentowali p.o. Dziekana Wydziału prof. dr hab. Adriana Szmidt-Jaworska a także dr hab. Marcin Koprowski, prof. UMK prodziekan ds. mobilności i umiędzynarodowienia oraz prof. dr. hab. Werner Ulrich. Prof. Ulrich będzie koordynował letnie programy YUFE dotyczące hydrobiologii wód słodkich i europejskich ekoregionów.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.