Kontakt ul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-25-05
fax: +48 56 611-47-72
e-mail: dwbios@umk.pl

NOC BIOLOGÓW Konkursy

Logo akcji, czyli czarny kot na granatowym tle, obok nietoperz i troche upiorna łapa
Noc Biologów 2024 fot. Nadesłane

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, które zostaną przeprowadzone w ramach Nocy Biologów 2024:

„EUREKA! czyli wielkie odkrycia biologiczne”

Skąd się wzięło życie? Z czego zbudowane są organizmy? Co wywołuje choroby? Dlaczego rośliny są zielone? Jak działa organizm człowieka? Na te i wiele innych pytań, już od starożytności próbują odpowiedzieć naukowcy. Każde kolejne odkrycie przybliża nas do poznania i zrozumienia świata. Wciel się w swojego ulubionego naukowca i opowiedz nam o swoim fascynującym odkryciu, które przyczyniło się do zrozumienia życia na Ziemi! Nakręć 1-2 minutowy filmik i prześlij do nas. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Regulamin

Klauzula Informacyjna

„Tajemnice życia”

Lubisz rozwiązywać krzyżówki albo rebusy? W wolnych chwilach układasz gry słowne? Oglądając film lub czytając książkę zawsze znajdujesz rozwiązanie tajemnicy szybciej niż bohaterowie? Tym razem zamiast rozwiązywać zagadki zabaw się w ich twórcę. Stwórz własną zagadkę, która pomaga odkrywać Tajemnice życia i prześlij do nas razem z jej rozwiązaniem. Jak ma wyglądać ta zagadka? Jak sobie zażyczysz! Możesz ułożyć historię kryminalną, w której trzeba złapać złodzieja orzeszków, które wiewiórka zebrała sobie na zimę. Możesz ukryć na rysunku pięć jabłek do znalezienia przez wnikliwe oko obserwatora. Możesz ułożyć krzyżówkę, rebus, wszystko co przyjdzie Ci do głowy. Niech poniesie Cię fantazja! Najbardziej kreatywne i najlepiej wykonane prace zostaną nagrodzone.

Regulamin

Klauzula Informacyjna

 

„Rośliny i zwierzęta NOCY”

Z pewnością wiecie, że istnieją zwierzęta prowadzące nocny tryb życia takie jak jeże, nietoperze, chomiki, ćmy, ale również nasze domowe koty. Jednak może nie wszyscy wiedzą, że rośliny też pracują w nocy na zwiększonych obrotach: dokańczają fotosyntezę, kwitną, zmieniają pozycję. Zapraszamy dzieci do wykonywania zdjęć pokazujących nocne życie organizmów i wysyłanie do nas!

Regulamin

Klauzula Informacyjna

 

Na Państwa prace czekamy do dnia 5 stycznia 2024 r. Wyniki konkursów ogłosimy 9 stycznia 2024 r. do godziny 15:00. Nagrody wręczymy 12 stycznia podczas trwania Nocy Biologów 2024. Szczegóły w regulaminach konkursów.

pozostałe wiadomości