Wystawa fotograficzna pt. „Makroświaty”

dr hab. Adam Adamski, prof. UMK, Wystawa fotograficzna pt. „Makroświaty”

Zawodowo związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu już od czasu studiów. W latach 1991 – 2016 pracował na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi oraz Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska, gdzie w okresie od 1997 do 2016 roku pełnił funkcję kierownika Muzeum Przyrodniczego. Obecnie prowadzi pracownię fotograficzną w Katedrze Konserwacji-Restauracji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. W swojej działalności stara się połączyć Naukę - doktorat z nauk biologicznych i Sztukę - habilitacja z dziedziny sztuk filmowych. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Autor kilkudziesięciu wystaw fotograficznych oraz współautor wielu zbiorowych. Od kilkunastu lat jest pomysłodawcą i dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury”.

www.AdamAdamski.art

Wystawa fotograficzna pt. „Makroświaty” przedstawia fotografie wykonane techniką makro. Motywami uwiecznionymi na zdjęciach są zarówno przedstawiciele świata ożywionego jak i elementy nieożywione. Możemy obejrzeć w znacznym powiększeniu np. powierzchnie skrzydła motyla, plechy porostów czy minerały.  Zaskakują bogactwem form, kształtów, barw ukrytych przed ludzkim spojrzeniem. Autor zaprasza do odkrywania nieznanych i tajemniczych motywów – żywej i martwej natury.

Prace eksponowane są w budynku "B" Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.