Współpraca z Uniwersytetem Partenopy w Neapolu

Pani dr hab. Agnieszka Piernik z Katedry Geobotaniki i Planowania Krajobrazu brała udział w komisji rekrutacyjnej na studia doktoranckie i prowadziła kurs statystyki dla doktorantów na Uniwersytecie Partenopy w Neapolu (24-28.09.2018).

Kurs odbył się  w ramach Umowy o Współpracy Wydziału BiOŚ UMK w zakresie realizacji programu Międzynarodowego Studium Doktoranckiego "ŚRODOWISKO, ZASOBY I ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ" realizowanego przez włoski uniwersytet (http://www.ersd.uniparthenope.it/). Wyjazd został sfinansowany z funduszy  Erasmus Plus. Program kursu obejmował następujące zagadnienia: 1. Basics of descriptive statistics, 2. Testing simple hypothesis I – parametric tests, 3. Testing simple hypothesis II – non-parametric tests, 4. Basics of linear correlation and regression, 5. Basics of classification methods , 6. Basics of ordination methods.

W listopadzie planowany jest przyjazd Pana prof. Piera Paolo Franzece z kursem "Ecosystem services and environmental accounting" dla naszych studentów i doktorantów.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.