Zapraszamy na pierwsze z cyklu spotkań naukowych Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych – Scientific Progress (SciPro).

Zapraszamy na pierwsze z cyklu spotkań naukowych Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych ? Scientific Progress (SciPro).
SciPro fot. Joanna Czarnecka

Spotkanie odbędzie się w piątek (14.04.2023) o godz. 11.00 w sali 288. Prelegentami podczas spotkania będą prof. dr hab. Grzegorz Woźniakowski z Instytutu Medycyny Weterynaryjnej oraz mgr Bartosz Szymczak z Instytutu Biologii.

Pan Profesor zaprezentuje wykład „African swine fever (ASF) in Europe. Will the ASF epidemic slowly fade out without external eradication measures?”, podczas którego omówi bieżący stan epizoocji tej choroby w kraju oraz Europie oraz główne czynniki, które doprowadziły do rozwoju epizoocji. Przedstawi również jak wygląda aktualny stan badań nad szczepionką i jakie problemy muszą zwalczyć naukowcy, by była skuteczna.

Z kolei Pan Magister w wystąpieniu „Insight into purinergic signaling in glioma” opowie o postępach swojej pracy doktorskiej, w której bada wpływ sygnalizacji purynergicznej na rozwój komórek glejaka, a także potencjale terapeutycznym jaki drzemie w elementach tego układu.

Obaj prelegenci będą prezentować swoje wystąpienia w języku angielskim, jednak dyskusja będzie prowadzona w języku polskim.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału