Wykład Dr Dalii Gordon z Izraela

POWER

Wykład Dr Dalii Gordon z Izraela –

"The unexpected connection between importins and anxiety"

W dniach od 4 do 6 marca 2019 gościmy na naszym Wydziale Dr Dalię Gordon z Department of Biological Chemistry, Weizmann Institute of Science, Rehovot, Israel. Pani D. Gordon została zaproszona z wykładem w ramach projektu POWER „Universitas Copernicana Thoruniensis in Futuro – modernizacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w ramach Zintegrowanego Programu Uczelni”. Wykład dedykowany jest dla studentów Diagnostyki molekularnej ale ma charakter otwarty i  odbędzie się w środę - 6.03 o godz. 9.00 w sali nr I.

Wszyscy są zaproszeni!

Dr Dalia Gordon jest toksynologiem; prace badawcze wcześniej realizowała na Uniwersytecie w Tel Aviv, w Saclay pod Paryżem -Atomic Energy and Alternative Energies Commission, na Hebrew Uniwersity w Jerozolimie oraz na University of Washington, Seatle. Jej główna tematyka badawcza to zależności strukturalno – funkcjonalne w toksynach pochodzenia naturalnego (z jadów skorpionów, morskich ślimaków jadowitych, anemonów morskich etc.) oraz możliwości ich praktycznego wykorzystania. Jest uznawanym na świecie ekspertem w zakresie działania badanych toksyn na poziomie molekularnym; jest współautorem ponad 140 publikacji, które zacytowane zostały ponad 5000 razy (RG). Współpracuje z Zakładem Biofizyki naszego Wydziału od prawie 30 lat.