Stypendium dla studenta w ramach projektu NCN OPUS-25

NCN fot. Nadesłane

Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Termin składania ofert: 31 maja 2024 r. (23:59)

Forma składania ofert: e-mail

Ogłoszenie wyników: do 14 czerwca 2024 r.

Warunki zatrudnienia:

Wysokość stypendium: 4000 PLN/miesiąc

Czas realizacji stypendium: 12 miesięcy (z możliwością przedłużenia na kolejny rok)

Tytuł projektu: Neuroendokrynne podstawy polimorfizmu zimowego fenotypu – czego możemy się dowiedzieć od osobników nieodpowiadających na zimę?

Opis projektu: W ramach projektu zamierzamy zbadać neuroendokrynny mechanizm wykształcenia polimorfizmu zimowego fenotypu w populacji chomiczników dżungarskich (Phodopus sungorus). Ponieważ zmiany klimatu wpływają na wiele aspektów sezonowości, a gatunki polimorficzne wydają się lepiej tolerować zmiany klimatyczne niż gatunki monomorficzne, polimorfizm fenotypu zimowego staje się coraz częstszy. Projekt ten pozwoli nam lepiej zrozumieć mechanizm rozwoju polimorfizmu zimowego fenotypu, a także samej sezonowości.

Link do projektu: https://projekty.ncn.gov.pl/index.php?projekt_id=591364

Wymagania:

• Student III roku studiów I stopnia lub I/II roku studiów II stopnia (na dzień 1 października 2024 r.) na kierunkach biologia, biotechnologia, diagnostyka molekularna, biochemia, weterynaria, lub pokrewne
  • Znajomość podstawowych technik laboratoryjnych
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Chęć do pracy ze zwierzętami (uprawnienia do pracy ze zwierzętami laboratoryjnymi mile widziane, w innym przypadku konieczność ukończenia kursu w semestrze zimowym)
  • Zainteresowanie ekologią, fizjologią ekologiczną zwierząt, neuroendokrynologią

Opis zadań:

• Opieka nad zwierzętami
  • Przygotowanie do badań
  • Udział w doświadczeniach (pomiary aktywności, spektrometria mas, hybrydyzacja in-situ, qpcr)
  • Analiza danych
  • Realizacja pracy dyplomowej i udział w pisaniu/redagowaniu artykułów naukowych

Wymagane dokumenty:

• List motywacyjny
  • CV zawierające informacje o osiągnięciach z uwzględnieniem dotychczas prowadzonych działań np. publikacji, wystąpień konferencyjnych, udziału w stażach, szkoleniach, kołach naukowych, projektach badawczych oraz otrzymanych nagrodach, stypendiach
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji: https://www.biol.umk.pl/panel/wp-content/uploads/GDPR.pdf

Zgłoszenia do konkursu należy przesłać na adres e-mail kierownika projektu dr Anny Przybylskiej-Piech: annprz@umk.pl. Wnioski niepełne lub złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane. Szczegółowych informacji udziela dr Anna Przybylska-Piech (annprz@umk.pl).