Kontaktul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-25-05
fax: +48 56 611-47-72
e-mail: dwbios@umk.pl

Złoty medal w Moskwie

obrazek: Dr hab. Grażyna Dąbrowska z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK fot.Andrzej Romański]
Dr hab. Grażyna Dąbrowska z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK fot. Andrzej Romański

 Nagrody XXII Moskiewskiego Międzynarodowego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „ARCHIMEDES 2019”.

Złoty medal otrzymał wynalazek zespołu naukowców kierowanego przez dr hab. Grażynę Dąbrowską z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK pn. „Sposób otrzymywania preparatu biologicznego pochodzenia grzybicznego przyspieszający degradację tworzyw polimerowych oraz preparat biologiczny”. Jego autorkami – obok dr hab. Grażyny Dąbrowskiej - mgr Zuzanna Znajewska, dr hab. Ewa Olewnik-Kruszkowska i dr Grażyna Szczepańska.

Wynalazek był prezentowany na targach w ramach nagrody w konkursie „Innowacja jest Kobietą” organizowanym przez fundację Polska Sieć Kobiet Nauki, którego dr hab. Grażyna Dąbrowska została tegoroczną laureatką. 

Wystawa Archimedes w Moskwie jest jedną z największych i najbardziej znanych światowych imprez tego typu. Przez lata organizatorzy wypracowali sobie dużą renomę i markę, przez co jest ona miejscem odwiedzanym przez specjalistów różnych branż z całego świata. Tegoroczna edycja salonu zgromadziła ponad 500 wynalazków z 22 krajów. Do Moskwy przyjechali wynalazcy z: Rosji, Niemiec, Portugalii, Włoch, Cypru, Macedonii, Słowenii, Austrii, Serbii, Rumunii, Czech, Polski, Indonezji, Korei Południowej, Tajlandii, Tajwanu, Indii, Chin, Makao, Arabii Saudyjskiej i Iraku.

pozostałe wiadomości