Kontaktul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-25-05
fax: +48 56 611-47-72
e-mail: dwbios@umk.pl

Kiedy fitoterapia spotyka się z nanotechnologią…

obrazek: Liliana Jęziorska i Stanisław Szleszkowski (współwykonawca projektu).
Liliana Jęziorska i Stanisław Szleszkowski (współwykonawca projektu).

Liliana Jęziorska, uczennica II klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu realizuje projekt badawczy w Zakładzie Mikrobiologii pod opieką naukową dr hab. Patrycji Golińskiej.  W projekcie badane są m.in. właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybowe bionanocząstek srebra w połączeniu z ekstraktami z czosnku i cebuli.

Projekt ten został zgłoszony na FESTIWAL NAUKOWY E(X)PLORY (http://www.explory.pl/), organizowany przez Fundację Zaawansowanych Technologii i zakwalifikowany do etapu regionalnego, który odbędzie się 24 maja 2019 roku w Łodzi.

Szczegółowe informacje o nawiązaniu współpracy między licealistką a jej opiekunem naukowym, aktualnie wykonywanych i planowanych badaniach naukowych prowadzonych w Zakładzie Mikrobiologii Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska można uzyskać w wywiadzie udzielonym przez młodych naukowców dla stacji Nauka Polskiego Radia po adresem:

https://www.polskieradio.pl/10/5366/Artykul/2300085,Nanotechnologie-i-sok-z-cebuli-Licealisci-badaja-lek-na-drobnoustroje

pozostałe wiadomości