Nagroda Prezydenta Miasta Torunia za rok 2018

25 czerwca 2019 roku podczas uroczystej gali w Dworze Artusa Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski wręczył po raz 24 nagrody osobom, które w sposób szczególny swoją codzienną pracą, aktywnością i zaangażowaniem służą Toruniowi i jego mieszkańcom lub promują Toruń w kraju i poza jego granicami.

Nagrody są przyznawane osobom fizycznym raz w roku, za szczególne osiągnięcia w poprzednim roku kalendarzowym lub za całokształt działalności.

W kategorii Nauka nagrodzono zespół z Katedry Genetyki: dr hab. Grażyna Dąbrowska, dr Justyna Boniecka i mgr Olga Narbutt

Pozostali nagrodzeni:

Sławomir Intek – w kategorii przedsiębiorczość i ekonomia społeczna

Elżbieta Szczypińska – w kategorii innowacyjne metody stosowane w edukacji dzieci i młodzieży

1. – w kategorii ochrona zdrowia

Martyna Wojtczak, Andrzej Ziółkowski – w kategorii wydarzenie kulturalne

Krystyna Szalewska-Gałdyńska - w kategorii człowiek kultury

Barbara Kwiatkowska, Monika Jędrzejewska-Gmiterek, Piotr Sokoll, Krzysztof Bartoszyński, Michał Gmiterek - w kategorii ochrona dziedzictwa narodowego

Adriana Andrzejewska i Mikołaj Kuras - w kategorii promocja miasta

Kazimierz Stafiej – w kategorii sport

Iwona Grużlewska i Wojciech Szymański – w kategorii wydarzenie sportowe

Katarzyna Gucajtis – w kategorii postawa obywatelska lub ofiarność

Jerzy Piotrowiak – w kategorii ochrona środowiska naturalnego

Halina Mazurkiewicz - w kategorii turystyka

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.