Kurs dla naszej doktorantki

Zdjęcie z praktycznej części kursu. Uczestnicy w lesie analizują drzewa.
Ecophysiological concepts and applications in managed forests fot. Nadesłane

W dniach 22.05.2023 – 01.06.2023 mgr Nella Waszak, doktorantka Academia Copernicana z Katedry Ekologii i Biogeografii uczestniczyła w kursie „Ecophysiological concepts and applications in managed forests” organizowanym przez SLU: Swedish University of Agricultural Sciences, który odbył się na północy Szwecji w miejscowości Vindeln i na pobliskich stanowiskach i stacjach badawczych.

Udział w kursie został zaproponowany i sfinansowany przez stronę szwedzką. Szkolenie było okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu leśnictwa, ekofizjologii lasów iglastych typowych dla Półkuli Północnej, statystyki oraz modelowania obiegu azotu, węgla i wody w środowisku leśnym. Szkolenie było okazją do podniesienia kompetencji zawodowych, ale także szansą na nawiązanie współpracy międzynarodowej.