Konkurs na stypendium dla studenta w ramach grantu NCN Polonez Bis 2

Logo NCN
NCN Polonez Bis 2 fot. nadesłane

Konkurs na stypendium dla studenta na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych (Instytut Biologii, Katedra Mikrobiologii).

Termin składania ofert: do dnia 24 sierpnia 2023, 23:59.

Forma składania ofert: przez pocztę elektroniczną, na adres: golinska@umk.pl

Warunki zatrudnienia: Stypendium w wysokości 2500 PLN / miesiąc przez okres 24 miesięcy od dnia 1 października 2023.

Wymagania:

• ukończone studia pierwszego stopnia z biologii lub biotechnologii;
  • znajomość mikrobiologii i bionanotechnologii
  • doświadczenie w biosyntezie nanocząstek z wykorzystaniem mikroorganizmów
  • znajomość i doświadczenie w wytwarzaniu nanokompozytów na bazie naturalnych polimerów i bionanocząstek
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Opis zadań:

Stypendysta będzie prowadził badania w ramach projektu NCN Polonez Bis 2 “Kapsułkowane węglanem wapnia nanonośniki kazeinowe wypełnione substancjami odżywczymi dla roślin jako nowy nawóz nanokompozytowy”, kierowanego przez dr Aniketkumara K. Gade.

W szczególności stypendysta będzie wykonywał:

Syntezę poszczególnych nanomateriałów (makroelementów i mikroelementów - tlenku cynku, tlenku miedzi, tlenku magnezu i tlenku żelaza, przy użyciu grzybów. Będzie zaangażowany w proces enkapsulacji nanocząstek i w badania doniczkowe z wykorzystaniem roślin uprawnych do oceny wpływu wytworzonych nanonawozów na ich wzrost.

Typ konkursu NCN: PolonezBis 2 NZ9

Dodatkowe informacje:

Warunki konkursu określa regulamin:

Zainteresowanych kandydatów proszę o przesłanie zgłoszenia udziału w konkursie wraz z krótką informacją o spełnianiu warunków konkursu, dokumentów poświadczających spełnianie wymagań formalnych konkursu (odpisu dyplomu ukończenia studiów I stopnia lub innego dokumentu potwierdzającego wykształcenie), CV w języku angielskim oraz podpisanej informacji o przetwarzaniu danych osobowych (poniżej) przez pocztę elektroniczną na adres email: golinska@umk.pl

Komisja konkursowa po zebraniu ofert przeprowadzi kwalifikację kandydatów na podstawie złożonych dokumentów i oceni wnioski w skali punktowej, zgodnie z kryteriami zawartymi w regulaminie przyznawania stypendiów i opracuje ranking kandydatów do stypendium. Komisja może również wezwać wybranych kandydatów w celu przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych. Kandydaci zostaną indywidualnie poinformowani o wynikach pierwszego etapu rekrutacji oraz ewentualnie o terminie rozmów kwalifikacyjnych.

Stypendium naukowe może zostać przyznane kolejnej osobie na liście rankingowej, w sytuacji gdy laureat konkursu zrezygnuje z podpisania umowy stypendialnej.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych:

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu z siedzibą przy ul. Gagarina 11 (Uczelnia).

1. Celem przetwarzania Twoich danych osobowych jest organizacja konkursu pod tytułem „Konkurs na stypendium dla studenta w ramach grantu NCN Polonez Bis 2”
  2. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2106/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchyleniu dyrektywy 95/46/WE (RODO), czyli w prawnie uzasadnionych interesach jakimi są:

- sprawna organizacja konkursu,

- rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie nagród/wyróżnień,

- możliwość nawiązania kontaktu z uczestnikami konkursu.

1. Gdy wyrazisz nam na to zgodę, Twoje dane będą przetwarzane również w celach publikacji informacji o laureatach wraz z ujawnieniem wizerunku. Pamiętaj, że w sytuacji wyrażenia zgody, masz prawo do jej cofnięcia w każdym momencie, ale bez wpływu na przetwarzanie, które zostało dokonane przed jej cofnięciem.
  2. Dane osobowe będą przechowywane do dnia ustania możliwości dochodzenia roszczeń
    w związku z organizacją konkursu, ale nie dłużej niż przez rok od daty rozdania nagród.
  3. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  4. Masz także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  5. Wniesienie sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych uniemożliwi wzięcie udziału
    w konkursie i ponad to nie rodzi innych skutków.
  6. Przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  7. Twoje dane osobowe będą/nie będą przekazywane innym podmiotom, takim jak:
  8. Jeżeli chcesz skontaktować się z Uczelnią w sprawach związanych z przetwarzaniem Twoich danych osobowych, w szczególności w związku z wniesieniem wniosku o realizację Twoich praw korzystaj, proszę, z adresu mailowego: IOD@umk.pl lub pisz na adres: UMK w Toruniu, ul. Gagarina 11, 87-100 Toruń, z dopiskiem „IOD”.

Protokół posiedzenia Komisji Konkursowej NCN KZ