Staż naszych doktorantów w Balaton Limnological Research Institute

Uczestnicy stażu w ujęciu portretowym
Staż w Balaton Limnological Research Institute fot. Nadesłane

Doktoranci Naszego Wydziału mgr Zuzanna Plichta, mgr Mateusz Augustyniak, mgr Daniel Szarmach oraz mgr Kamil Wiśniewski spędzili 30 dni na przełomie sierpnia i września w HUN-REN Balaton Limnological Research Institute (Tihany, Węgry)

Podczas miesięcznego stażu naukowego nasi doktoranci mieli możliwość przeprowadzenia następujących projektów badawczych pod okiem dr Csilli Balogh i dr. Balinta Preisznera:

Zuzanna Plichta: „Alien vs Predator: selective predation of native and invasive crayfish species on dreissenid mussels (laboratory experiment)”

Mateusz Augustyniak: „Ecological impacts of the invasive freshwater fish on its native counterparts – a case study of the Amur sleeper (Perccottuss glenii) and European mudminnow (Umbra krameri)”

Daniel Szarmach: „The impact of the biofouling by invasive Dreissena rostriformis bugensis and D. polymorpha on the behaviour of Corbicula clams (laboratory experiment)”

Kamil Wiśniewski: „The ability of the invasive mussels Dreissena plumorpha and D. bugensis to burrow from various bottom sediments”

Staż ten jest kontynuacją wieloletniej współpracy promotorów naszych doktorantów (dr hab. Małgorzaty Poznańskiej-Kakareko, prof. UMK, dr. hab. Tomasza Kakareko, prof. UMK oraz prof. dr. hab. Jarosława Kobaka) z tą placówką badawczą.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju naukowego.

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.