Konkurs na stypendium doktoranckie w ramach projektu NCN OPUS-25

NCN fot. Nadesłane

Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Termin składania ofert: 31 maj 2024 r. (23:59)

Ogłoszenie wyników: 14 czerwca 2024 r.

Warunki zatrudnienia:

Wysokość stypendium: 5000 PLN/miesiąc (brutto)

Czas realizacji stypendium: 48 miesięcy

Tytuł projektu: Neuroendokrynne podstawy polimorfizmu zimowego fenotypu – czego możemy się dowiedzieć od osobników nieodpowiadających na zimę?

Opis projektu: Opis projektu: W ramach projektu zamierzamy zbadać neuroendokrynny mechanizm wykształcenia polimorfizmu zimowego fenotypu w populacji chomiczników dżungarskich (Phodopus sungorus). Ponieważ zmiany klimatu wpływają na wiele aspektów sezonowości, a gatunki polimorficzne wydają się lepiej tolerować zmiany klimatyczne niż gatunki monomorficzne, polimorfizm fenotypu zimowego staje się coraz częstszy. Projekt ten pozwoli nam lepiej zrozumieć mechanizm rozwoju polimorfizmu zimowego fenotypu, a także samej sezonowości.

Link do projektu

Wymagania:

• Wykształcenie wyższe w zakresie biologii, biochemii, biotechnologii, ekologii lub pokrewne
  • Doświadczenie w pracy ze zwierzętami i w laboratorium
  • Dobra znajomość biologii i fizjologii kręgowców, dobra znajomość statystki
  • Biegła znajomość języka angielskiego

Wymagane dokumenty:

Zgłoszenia do konkursu należy przesłać na adres e-mail kierownika projektu dr Anny Przybylskiej-Piech (annprz@umk.pl). Wnioski niepełne lub złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane. Szczegółowych informacji udziela dr Anna Przybylska-Piech (annprz@umk.pl).